ביטוחי משכנתא

לקבלת שיחת ייעוץ מהמומחים שלנו > השאירו פרטים!

ביטוח משכנתא: מה הוא כולל ולמה הוא חשוב?​

פוליסת הביטוח שתקחו עבור המשכנתא שלכם הינה פוליסת חובה, אותה מחייב הבנק המלווה לבצע, ללא יוצא מן הכלל. הפוליסה כוללת שני מסלולי ביטוח: ביטוח חיים עבור הלווים וביטוח מבנה עבור הנכס. 

ביטוח החיים נדרש במקרה פטירה של הלווה, ובא להגן על הבנק המלווה – על מנת שיוכל לקבל את יתרת ההלוואה שנותרה. בשל היותה הלוואה גדולה יחסית, ביטוח החיים מגן על בני משפחתם של לווי ההלוואה ועשוי למנוע נזק כלכלי כבד עבורם.

ביטוח המבנה, מנגד, מספק כיסוי על הנכס עצמו. במקרים רבים מעניק כיסוי ביטוח המבנה הגנה מפני נזקים פיזיים לנכס המשועבד. כך, מגן למעשה ביטוח המשכנתא על הבנק ובתמורה – האחרון מאפשר לכם לקבל את המימון הנדרש להשלמת העסקה. 

כל עסקת משכנתא דורשת ביטוח, וכל ביטוח דורש הבנה יסודית של כלל מרכיביו. על אף שעולם ביטוחי המשכנתא הבסיסי אינו יקר במיוחד – יש להבין היטב כיצד לפעול בו. ישנם מרכיבים רבים אותם יש לקחת בחשבון, ואנחנו כאן כדי לעזור לכם להבין בדיוק מה נכון לכם, בהתאם לאופי העסקה.

ביטוח משכנתא – האם זה חובה?

כן. ביטוח המשכנתא הינו הנחיה מבנק ישראל והוא משמש כבטוחה לבנק המממן. בנוסף, מטרתו של ביטוח המשכנתא הוא להגן על בעלי הנכס מאי היכולת להחזיר את המשכנתא. מחירה של פוליסת הביטוח מורכב מכמה משתנים מרכזיים כשהבולטים שבהם הם גיל הלווה ומצבו הבריאותי.

ביטוח משכנתא - האם זה חובה?

ביטוח משכנתא מקנה פיצוי במקרה והמבוטח נפטר מסיבה כלשהי; ראשית, הבנק יקבל את סכום המשכנתא שנותרה. שנית, המוטבים יזכו לפיצוי שסכומו יוגדר במועד קניית פוליסת הביטוח. יש לשים לב, שבמקרה של התאבדות המבוטח או מסירת פרטים שגויים אודות המבוטח – עשויים לגרום למצב בו הפוליסה לא תהיה חיונית ומצבים אלו עשויים למנוע תשלום מתביעת הביטוח.

ביטוח משכנתא

היכן כדאי לבצע ביטוח משכנתא?

במועד חתימת המשכנתא אצל הבנקאי, תידרשו לבצע ביטוח משכנתא. הבנק יציע את עזרתו, באמצעות קישור אל סוכנות הביטוח המשתפת פעולה עמו. יש לזכור כי הבנק מרוויח עמלה במידה ותבצעו את ביטוח המשכנתא דרכו. על אף שחובתכם לבצע פוליסת ביטוח עבור לקיחת המשכנתא, אין הדבר אומר כי אתם מוכרחים לבצע זאת דרך סוכנות הביטוח שלו. כדאי מאוד שתערכו השוואה בין פוליסות הביטוח שתקבלו, כמו גם השוואה בין הגופים המבטחים עצמם. 

פוליסת ביטוח – עשו זאת בעצמכם

על אף הנוחות שבלבצע את פוליסת הביטוח באמצעות הסוכנות העובדת עם הבנק המלווה, קיימים יתרונות בלעשות זאת לבד. המרכזיים שבהם הינם התאמה אישית של מסלול המשכנתא לצרכים שלכם, כמו גם הוזלת מחירים (זכרו כי אתם חוסכים את העמלה שהבנק היה אמור לקבל מסוכנות הביטוח שלו). 

לסיכום

ביטוח משכנתא הינו ביטוח חובה, שידרוש מכם כל בנק בו תחתמו על משכנתא. מטרת הביטוח היא להחזיר את חוב המשכנתא לבנק המלווה במקרה הצורך. ביטוח המשכנתא מחולק ל-2 ביטוחים שונים: ביטוח חיים וביטוח דירה. יש לוודא כי הפוליסה שלכם כוללת את שניהם. המלצתנו החמה היא לבצע את ביטוח המשכנתא שלכם בעצמכם, באמצעות סקר שוק מקיף או באמצעות יועץ משכנתאות מוסמך. יועץ המשכנתאות ידע לעזור לכם בכל התהליך: הכנות בירוקרטיות, פוליסת ביטוח, שיפור תמהיל המשכנתא ותנאי ההלוואה ועוד. המשכנתא היא אחת ההלוואות הגדולות ביותר שתקחו בחייכם, או לפחות אחת מהן. לכן, התייחסו אליה בכובד ראש וברצינות הנדרשת. העלות של יועץ המשכנתאות לעומת הכסף שהוא עתיד לחסוך לכם, הופכת את ההחלטה האם לקחת יועץ משכנתאות או לא – לקלה במיוחד.

אני רוצה לקבוע שיחת ייעוץ!

מה תמצאו כאן באתר