מתחילת החיפוש ועד קבלת המשכנתא – מה הצעדים שיש לבצע במשך התהליך הזה?

את תהליך קניית הדירה הראשונה, אף אחד לא יכול לשכוח. ההתרגשות, הציפייה והכמיהה, וכמובן הבירוקרטיה. ברוב המקרים, בעתם רכישת דירה צריך לקחת משכנתא, ועד שהיא מאושרת ומתקבלת יש תהליך עם שלבים שצריך לעבור. אז מתחילת החיפוש ועד קבלת המשכנתא – מה הצעדים שיש לבצע במשך התהליך הזה?

מה הם השלבים לתחילת תהליך רכישת הדירה וקבלת משכנתא?

את התהליך מתחילים כך-

  1. קבלת החלטות- קודם כל אתם צריכים להחליט איפה אתם רוצים לגור. לאחר מכן, אתם צריכים לקבוע תקציב שיכלול את ההון העצמי שלכם. אחר כך מחשבים את כל העלויות הנוספות , כמו מס רכישה, עלויות של המעבר ועוד.
  2. בשלב הבא צריך ליצור קשר עם עורך דין. כדאי לכם לשכור את שירותיו כבר בשלב מוקדם בשביל שתוכלו להתייעץ איתו בכל מיני נושאים שיעזרו לכם לקבל החלטות 
  3. הגיע השלב בו אתם מקבלים אישור עקרוני למשכנתא. אתם צריכים לקבל אישור עקרוני מהבנק למשכנתאות בשביל שתוכלו לדעת מבעוד מועד מה יהיה התקציב שלכם לרכישה של הדירה, מה יהיה אחוז המימון שתקבלו ומה יהיה ההחזר החודשי שתצטרכו להחזיר. 
  4. עכשיו אפשר להתחיל לחפש דירה לרכישה.

לאחר שעברתם את כל השלבים הללו, בתוך הלוח של הומלי תוכלו למצוא דירות גם במסגרת התקציב שלכם וגם שעונות על הצרכים שלכם.

מה הם הצעדים הבאים בתהליך?

לאחר שמצאתם את דירה שאתם מעוניינים בה, אתם צריכים לנהל משא ומתן על תנאי העסקה. מה המחיר, מה הם תנאי התשלום, מהו מועד מסירת החזקה, איזה הריהוט ואיזה ציוד נשארים בדירה ועוד. לאחר מכן, תפנו לעורך הדין שלכם בשביל שייבצע את הבדיקות המקדמיות בדירה, כולל הבדיקה של המצב המשפטי ושל המצב התכנוני שלה. עכשיו אתם יכולים להתקדם לחתימה על הסכם. בשלב הבא, אחרי שקיבלתם את האישור העקרוני לקבלה של המשכנתא, כדאי לכם למצוא את העסקה הכי טובה שאפשר למצוא. 

איך מסתיים התהליך של קבלת משכנתא?

השלב האחרון בתהליך מול הבנק למשכנתאות מתרחש כאשר אתם חותמים על המסמכים של ההלוואה. לאחר מכן, הבנק מוציא לכם כתב התחייבות שהוא משמש כהערת אזהרה על אותו נכס לטובתו של הבנק למשכנתאות. ההערה נועדה להבטיח שהזכויות של הבנק ישמרו לתקופת הביניים, עד שתרשמו את הנכס על שמכם, ואז המשכנתא תרשם לטובת הבנק יחד עם הרישום של הזכויות על שמכם. בשביל שיהיה אפשר לרשום את ההערה לטובתו של הבנק, המוכרים צריכים לחתום. נוסף על כך, הם צריכים לחתום גם על אישור תשלום שאומר כי הם מצהירים שהם קיבלו את כל התשלומים בהתאם להסכם שנחתם. וזהו. מפה בעצם כל מה שנשאר לכם לעשות זה לעבור לדירה החדשה שלכם. בשעה טובה ומזל טוב!

על מה דיברנו פה:

אני רוצה לקבוע שיחת ייעוץ!

מה תמצאו כאן באתר

headphones-logo.png

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מפתח עובר מיד ליד

תודה:)

אנחנו עושים את מירב המאמצים לחזור אל כל הלקוחות שלנו בהקדם.

נדבר בקרוב!